Letenky a vízum na Srí Lanku

Let na Srí Lanku trvá približne 10,5 hodiny, plus čas na prestupy. Let na Srí Lanku z Bratislavy, Viedne alebo Prahy je minimálne s jednym prestupom, väčšinou na Arabskom poloostrove. Priame lety sú k dispozícií z Mnichova, Frankfurtu, Londýna a Milána.

Let na Srí Lanku s prestupom je možný s viacerými spoločnosťami. Z Viedne lietajú napríklad Emirates, Qatar Airways alebo Turkish Airlines. Z Bratislavy je možné letieť so spoločnosťou Fly Dubai.

Letenky na Srí Lanku za touroperátorské ceny prispievajú k výhodným cenám našich zájazdov. Zabezpečíme Vám výhodne letenky na Srí Lanku s ohľadom na akčné ponuky leteckých spoločností, s ktorými dlhodobo spolupracujeme.

Vyberte si termín dovolenky na ostrove Srí Lanka a my Vám vyhľadáme k Vašemu zájazdu tie najlepšie a najvýhodnejšie letenky s ohľadom na cenu a čakacie doby pre prestupe.

NÁŠ TIP! Letenky na Srí Lanku doporučujeme zakúpiť s niekoľkomesačným predstihom. Najlacnejšie letenky bývajú vypredané najskôr. Neváhajte nás kontaktovať, s výberom a kúpou letenky Vám radi pomôžeme.

Vízum

Pre klientov Go2, ktorí si u nás zakúpia zájazd, vybavujeme víza bez servisného poplatku.

Pre návštevu Srí Lanky je potrebné turistické vízum, ktoré je spoplatnené. Turistické vízum na 30 dní je možné získať pred odletom cez elektronický formulár ETA, za poplatok 35 USD, alebo po prílete na letisku v Kolombe za poplatok 40 USD. Deti do 12 rokov majú vízum zdarma. Platnosť pasu po prílete na Srí Lanku musí byť minimálne 6 mesiacov.

Vízum na Srí Lanku Vám doporučujeme vybaviť vopred pred odletom, z pohodlia domova, cez elektronický formulár ETA. Žiadosť o elektronické vízum sa podáva na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky a k jeho vyplneniu je nutná základná znalosť angličtiny a na úhradu platobná karta. Žiadosť stačí vyplniť niekoľko dní pred odletom, vízum Vám bude zaslané na e-mailovú adresu, spravidla do niekoľkých hodín. Vízum si vytlačte a spolu s pasom predložte na imigračnom oddelení na letisku v Kolombe.

O krátkodobé turistické vízum môžete požiadať aj po prílete na letisku, vyplníte formulár a vízum Vám bude udelené na počkanie. Vízum sa platí v amerických dolároch a je o 5 dolárov drahšie ako elektronické vízum.

O predĺženie krátkodobého víza môžete požiadať na imigračnom úrade v Kolombe. Vízum Vám predĺžia na počkanie, procedúra však bežne trvá do 4 hodín. Prvé predĺženie víz - na 90 dňové - je spoplatnené sumou 19 USD, druhé predĺženie - spolu až na 6 mesiacov - je spoplatnené sumou 19 USD + 10 000 Rs. (cca. 67 USD).